Ranking rowery elektryczne do 5000 zł

Rowery elektryczne są coraz popularniejsze wśród zwolenników dwóch kółek. I trudno się dziwić, bo to bardzo praktyczne urządzenia. Dzięki temu, że poza siłą ludzkich mięśni, napędzają je jeszcze silniki elektryczne, takie rowery mogą być idealnym środkiem transportu do dużych miast. Ale mogą się one też doskonale sprawdzić na dłuższe trasy. Choć za większość tak wspomaganych rowerów trzeba sporo zapłacić, to bez problemu znajdziemy modele, których cena nie przekracza 5 tysięcy złotych. Oto niektóre z nich.

Ecobike city

Praktyczny, miejski model jednego z pierwszych producentów rowerów tego typu. Jest to stosunkowo tania opcja – model kosztuje 3999 złotych. Ecobike cityMa silnik o mocy 250W i uzyskuje prędkość maksymalną 25 km/h. Bateria litowo-jonowa 6,6 Ah zapewnia żywotność na ponad 700 ładowań. Zwraca uwagę też dość niewielka waga modelu – 23,5 kg. Uzyskano ją przez wykorzystanie aluminiowej ramy i niektórych podzespołów. Ciekawym rozwiązaniem są trzy poziomy wspomagania, można też poruszać się na rowerze z prędkością do 6 km/h zupełnie bez pedałowania. Zasięg Ecobike city to 110 kilometrów. Model ma też sporo ciekawych gadżetów – napęd można kontrolować za pomocą wyświetlacza LCD, w standardzie jest też wygodne siodełko typu Velo.

Ecobike Spain

To rower przeznaczony już nie tylko do miasta, ale też na trasy – nawet te trudniejsze. Ecobike SpainKosztuje 4199 złotych i ma w wyposażeniu silnik z baterią 36V 8,8Ah firmy Samsung. Ma trzy tryby wspomagania oraz zasięg 70 kilometrów. Co ciekawe, bateria umieszczona jest w bidonie, a dzięki temu rozkład ciężaru jest bardzo dobry. Jest to w pełni przystosowany to trudnych tras rower górski. Ma przekładnię 21 biegów typu Shimano Acera i dzięki nierdzewnym szprychom KMC, specjalnie przystosowanym oponom oraz obręczom o objętości 28 cali poradzi sobie w trasie oraz w trudniejszym terenie. Na wyposażenie standardowe składa się między innymi przejrzysty wyświetlacz LCD. To dobra propozycja dla tych, których wyprawy rowerowe nie ograniczają się do dojazdów do pracy i na zakupy, ale lubią spędzać czas na rowerze i nie boją się trudniejszych wypraw.

Indiana E-trekking

Ten model z kolei został opracowany z myślą o tych, którzy lubią dłuższe wycieczki, ale w stosunkowo prostym terenie. Indiana E-trekkingMa bardzo nowoczesny silnik 8FUN o mocy 250W z baterią typu 36V/8,8 Ah, która jest przystosowana do 700 ładowań i można na niej przejechać ponad 42 tysiące kilometrów. Ma siedem biegów i przerzutki Shimano Altus oraz 28-calowe koła, przedni amortyzator oraz amortyzowaną sztycę podsiodłową. Dużym atutem jest pełne wyposażenie turystyczne, na które składa się przede wszystkim pełne oświetlenie, błotniki oraz bardzo wygodny bagażnik. Model Indiany jest przede wszystkim przeznaczony do celów turystycznych, choć również sprawdzi się również jako praktyczny rower do miasta. Poradzi sobie w nieco bardziej skomplikowanym terenie, choć skomplikowane górskie trasy mogą się okazać dla niego zbyt dużym wyzwaniem.

Jak więc widzimy, elektryczne rowery wcale nie muszą kosztować majątku. Zarówno jeśli poszukujemy czegoś do miasta, do terenu, czy na dłuższe trasy, możemy znaleźć modele w cenie do 5 tysięcy złotych. Dzięki napędowi elektrycznemu będziemy mogli zajechać dłużej i w bardziej komfortowych warunkach. Ale trzeba pamiętać, że to ciągle rowery, które możemy napędzać siłą naszych mięśni i przez to poprawiać naszą kondycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *